Zenta

Kárpát-medencei magyar hálózat
magyarjelenlet@magyarjelenlet.hu

„Útravaló tábor” pedagógusoknak

A Hagyományok Háza, annak Vajdasági Hálózata, a Magyar Nemzeti Tanács és a Vajdasági Magyar Művelődési Intézet együttműködésével 2019 novemberében Útravaló – a néphagyomány hiteles módszertana az óvodában címmel 60 órás tanfolyamra került sor 30 délvidéki óvónő részvételével Zentán. A Hagyományok Házánál úgy gondolják, az általuk nyújtott képzés hasznos, releváns tudást adhat az anyaországon túli területeken dolgozó pedagógusoknak is, egyben kiválóan illeszkedik a szerbiai, iskoláskor előtti oktatási és nevelési programhoz is.

A szóban forgó tanfolyam a néphagyomány óvodai alkalmazásának területeit járja körbe; népi játék, élőzenés táncházi foglalkozás, népzene az óvodában, kézműves tevékenységek, élőszavas mesemondás mind a részét képezik. A módszertani ismeretek bővítésére is hangsúlyt fektetnek, valamint a néphagyományra épülő óvodai projektek tervezésében nyújt segítőkezet.

A hosszú távú elképzelés szerint a jövőben megtartandó 60 órás képzések mellett más keretek között is folytatnák a szakmai ismeretek bővítését. A nyári tábor ötlete itt válik relevánssá, az óvodai nevelés és a néphagyomány kapcsolatának mélyítésére kiváló lehetőség ez az alkalom. A táborban nemcsak a tanfolyamon már korábban részt vett pedagógusokat, hanem minden érdeklődő kollégát, illetve hallgatót örömmel várnak.

Az idén megrendezésre kerülő tábor központi témája a népi játék-oktatás gyakorlati alkalmazása és a játékos néptáncoktatás lesz, valamint a két terület egymást kiegészítő hatása. A rendezvény jellege biztosítja majd a személyes élményt, megfelelő táptalaja lesz az eszmecseréknek, a kérdéseknek és konzultációknak. A tábor programjában a résztvevők találkozhatnak majd kézműves tevékenységekkel, közös énekléssel, mesehallgatással, táncházas estékkel, új szakirodalmak bemutatásával.

A tervek szerint a következő oktatók lesznek jelen: Tálas Ágnes, Kiss Márton Zsolt (Útravaló képzés és Lipinka program, Budapest), Dr. Szőke Anna (néprajzkutató, Kishegyes), Dr. Raffai Judit (népmesekutató, egyetemi tanár, Szabadka), Békésapáti T. Zsófia (kézműves oktató, Szabadka), Sőregi Anna (népdalénekes, Zenta-Budapest), Babinecz Sándor (néptáncos szakelőadó, Hagyományok Háza), Cseszák Balázs és Cseszák Korcsik Anikó (népi játék és néptáncpedagógusok, Hagyományok Háza Hálózat – Vajdaság), Juhász zenekar (Délvidék).

Németh Nóra a Hagyományok Házától, valamint Juhász Gyula a HH Vajdasági Hálózatától lesznek a tábor szakmai felelősei, illetve koordinátorai. A 2021. július 7-10. között tartandó esemény helyszíne Tóthfalu, azon belül is a Kaszap István Kollégium; itt az étkezés és a szállás is biztosított. A jelentkezők részéről 5000 dinár/fő hozzájárulásra van szükség, jelentkezni pedig a következő Google űrlap kitöltésével lehet: https://forms.gle/iuQwXKvz1eTUw9px7

A jelentkezés határideje 2021. június 25.

Forrás: vajma.info                 Fotó: Dusa Gábor (Hagyományok Háza)

  • Előző
    Előttem az utódom képzéssorozat
  • Következő
    Székház a Csobolyó Művelődési Egyesületnek

Mit érdemes megnéznem?

idegenvezetők, templomok, emlékhelyek.

Hol egyek?

éttermek, vendéglők, menzák, cukrászdák.

Hol aludjak?

szállodák, hostelek, panziók, vendégszobák, vendégházak, apartmanok és egyéb szálláshelyek.

Ki fog segíteni?

autószerelők, háziorvosok, fogorvosok, taxisok, jogászok, rendőrök, határtőrök, pénzügyőrök.

Hol vásároljak?

áruházak, boltok, piacok, kézművesek, őstermelők.

Hol szórakozzak?

színház, koncert, sport, mozi, egyéb szórakozóhelyek.

Üzleti lehetőség

gazdasági tanácsadás, pályázatok, kamarák, gazdasági szervezetek, vállalkozók, vállakozások.

101 külső magyarországi település weboldala egy rendszerben.
Dunaszerdahely, Temerin, Szováta, Kolozsvár, Kassa, Ruszt, Lőcse, Szabadka, Marosvásárhely
Összes település >>


    Helyi időjárás

    Útvonaltervező

A legkeresettebb termékek

A Kárpát-medence útikönyv:

A Kárpát-medence turisztikai térképe:



Magyar Jelenlét Honlap család

A Kárpát-medence Intézet által létrehozott száznál több web oldal, amely a kárpát-medencei magyar jelenlét fenntartását és növelését, a Kárpát-medencében élő magyarok és nem magyarok közötti új típusú kapcsolatok kialakítását, a kárpát-medencei integráció új platformjainak a megteremtését tűzte ki céljául.


Kárpát-medence Intézet


Hírlevél

Iratkozzon fel, hogy az elsők között értesüljön újdonságainkról!

Kapcsolat adatok

Kárpát-medence Intézet Nonprofit Kft.
 
Levélcím: 8100 Várpalota, Gróf Apponyi Albert liget 1.

Távbeszélő: 88/372-721
 
Villámposta: karpatmedenceintezet@gmail.com
  • Home

Magyar Jelenlét Honlap család